آزادی

یه روز یکی از دوستام پیامکی داد که اگر از حیث اجتماعی کاملا آزاد بودید و هیچ قید و بند و محدودیت اجتماعی نداشتید چه کار می کردید. جواب دادم من تقریبا همین کارایی که الان دارم انجام میدم انجام می دادم. بعدها یه روز از نزدیک با هم گفتگویی داشتیم پرسیدم پرا اون سوال ر پرسیدی و پاسخ بقیه دوستان به اش چی بود جواب داد مطالعات اکتشافی پایان نامه دکتری یکی از نزدیکان بوده و تحلیل پاسخ ها نشان داده که اکثرکارهایی که آدمها آرزو داشتند در شرایط کاملا آزاد انجام بدهند آرزوهای دست نیافتنی نبوده و می تونستن با تغییرات اندکی در روش زندگی و انتظارات خود و اطرافیان انجامش بدهند. به نظرم تحلیلش درست بود.

هر وقت در هر جایی چه بیابون چه کنار دریا چه پای کوه و بالای قله به اینجور جاها می رسم. چادری رو می بینم، آلاچیقی رو برپا میبینم، از زندگی آدمها در اکنون شون کیییییییف می کنم. لذذذذذذت می برم حسابی. اگر هم فرصتی دست بده و شرایط رو مناسب ببینم میرم مستقیما به شون می گم و رفتارشون رو تحسین می کنم و به شون تبریک می گم.

الان چندسالیه که موقع مسافرت عجله نمی کنم زود به مقصد برسم. تماشای مسیر فوق العاده لذتبخشه. تابستون امسال تو راه شمال می خواستیم چایی بخوریم. فکر کردم بریم کنار ساحل نیمساعتی اطراق بکنیم بهتره. مخصوصا وقتی شش ماه از دریا و جنگل و ساحل دور بوده باشی ذوقمرگیتو بیشتر حس می کنی. آدمها رو که تماشا می کردم متوجه شدم چرا خیلی ها دوست دارند به کودکی شون برگردند. کودکی نماد آزادی و زندگی در اکنونه. ساحلو تماشا کنین. واقعا چه کسی جلوی آدم بزرگها رو گرفته که توی آب نرن و حتی پاهاشون رو خیس نکنند.

نزدیک شدن به زندگی بچه ها حس و حال خوبی می ده به آدم. شادی آوا کوچولو و شکیلا نگاه کنین. ذوقمرگی ثمینو پشت اسب دومی تماشا کنین.

/ 3 نظر / 26 بازدید
عارفه

کودکی نماد آزادی/ه ..

نظریه بدون ایران؟0

سلام ...باید بگم دوران کودکی علی رقم اینکه برای ما بزگترها دوران خوب زندگی و بزار ساده بگویم خوش بودن حتی شاید بیشتر کودکان بدون هیچ استرس و فکر هیچی را ندارند جز بازیگوشی .... اما بسیار دوران مهمی وزمینه ساز است دوران کودکی هر انسان تا به بزرگ سالی موفق یا حداقل متوسطی داشته باشد ..مخصوصا پد و مادرها باید بسیار هوشیار باشند..ما بزرگترها که چپ و راست به همان استرس و فشار زندگی میاد بازم با این شرایط که سخته ولی این هنر پدر ومادرمان است ..{{{نمدونم بحثم درست بود یا نه در هر صورت نظرم رو گفتم ...تشکر..

فطرس

سلام آقای حیدری.انشاالله در سلامت کامل به سر برید.بزرگی منافاتی با شادی نداره همه کوچولوها میخواهند بزرگ شوند تا به دست آوردند...هر آنچه دوست دارند در کودکی احساس تعلق کمتری به همه چی داری برای همین خیلی آزادی واولین کسی که به ما آزادی میده خداست چون مارا از همه بند ها رهایی میبخشدبا یک غفلت زندگی 50 ساله یک انسان ممکن ازبینبرود آیا شمانظرتون اینه که کبریت راکنار بنزین بذاریمدوجنس مخالف مثل مواد محترقه می مانند البته تا قبل از آگاهی بعضی اوقات یک دلبستگی آنی کافی که یک سرنوشت رو تغغییر بدهدآیا در بین جوانان ندیدهایدیک همنشینی سرنوشت یک دختر پاک رو به بازی گرفته؟متشکر میشوم جوابتان را بدانم