قرائت نبوی از جهان

بیصبرانه منتظر تعطیلات عیدم. فکر می کنم خوراک عیدم فراهم شد. چیزی که تمام طول زیارت حج ذهنم منو مشغول کرده بود کشف دردهای اگزیستانسیال پیامبر بود. تا اینکه دیشب به محمد مجتهد شبستری رسیدم که ادعاش این بود تمامی ادیان پاسخ به دردهای وجودی آدمی است! ذوقمرگ شدم اساسی. مباحث رو دنبال کردم به تئوری قرائت نبوی از جهان رسیدم. دیدم 15 قسمته. دنبال یکی می گشتم که همشو جمع کرده باشه. دیدم توی سایت پنجره حکمت قسمتهای 1 تا 9 توی یک فایل پی دی اف جمع شده ولی عنوانش رو اشتباها نوشته اند مجموعه کامل قرائت نبوی از جهان. این بود که صبحی بلند شدم و قسمتهای 10 تا 15 بعلاوه دو مقاله دیگه رو  پی دی اف کردم! تقدیم به روح جستجوگر همه شما.

قرائت نبوی از جهان بخش اول

قرائت نبوی از جهان بخش دوم

/ 8 نظر / 32 بازدید
علی

ُسلام ممنون از لطفتون یه سوال: خوندنش نیاز به پیش نیاز(فلسفی ، منطقی و...) خاصی داره؟

neda

چه جالب! همین که ادیان پاسخ به دردهای اگزیستانسیال بوده اند. البته این را یک جورهایی غیرمستقیم من بعد از آشنایی با روان درمانی اگزیستانسیال یالوم احساس کرده بودم که دست کم اسلام که با آن آشنایی داریم چه قدر تلاش کرده بعضی از این دغدغه های اگزیستانسیال را تخفیف بدهد.... سعی می کنم فایل ها را بخوانم. مرسی از معرفی.

neda

راستی! یک بار دیدگاه تان را به تفصیل و روشنی درباره ی طلاق و طلاق عاطفی (که الان در فیسبوک در کمال حیرت دیدم که گفته اید لزوما بد نیست) بنویسید بد نیست!

احسان محسنی اصل

سلام استاد. از شاگردهای مدرسه ی هاشمی نژاد3 هستم کلاس دوم انسانی. از اونجایی که در قسمت درباره ی نویسنده نوشته بودید به شعر علاقه دارید آدرس وبلاگم را نوشتم .دل سروده های من است و دیگر هیچ. اگر قابل دونستید و سر زدید نظر شما برای من خیلی ارزشمنده. سربلند باشید.

يكتا

سلام ... اين ديدگاه چقدر عاليه "تمامی ادیان پاسخ به دردهای وجودی آدمی است " و مرسي از فايلي كه گذاشتيد . دانلود كردم .

حمید محمدزاده

سلام استاد امروز واسه چی دانشگاه کلاستون تشکیل نشد؟کلی ناراحت شدم آخه کلاساتون انرژی مثبت داره امیدوارم هفنه بعد ببینمتون

عارفه

نمی نویسید استاد؟

عارفه

زنده باشید ممنون