پژوهش – نحوه ی بیان اهمیت و ضرورت انجام پژوهش

تو رو تماشا کنم. هروقت که خواسته ام پیش ات بیام یه جورایی غرق تماشای بنده های جورواجورت شده ام. یعنی ممکنه اونجا هم که بیام همینجوری باشم. هیچ تقلبی در قلب و هیچ تحولی در احوال رخ ندهد. احساس می کنم اینجور جامعه شناسی که من خونده ام چیزی واسه خود خود من باقی نگذاشته. من فقط پنجره ای به روی دیگرانم. همین.

مرواریدی در صدف

یکی دو هفته پیش به مناسبت برگزاری فگر کنم یک همایش در زمینه حجاب پرده های مختلف و متعددی در سطح دانشگاه زده بودند با عنوان مرواریدی در صدف. من معتقدم این شیوه ترویج که در آن بر وجوه زیباشناختی حجاب تاکید می شود، نمی تواند موثر باشد. چرا که تفاوتهای ارزشی فرستنده و گیرنده در تعریف زیبایی و جلوه های آن، مانع جذب پیام می شود. شاید مناسبتر آن باشد که بر کارکردهای مثبت حجاب نظیر امنیت تاکید بیشتری شود که البته بطور غیر مستقیم اذعان بر ناتوانی در تامین امنیت بخش عمده ای از شهروندان این جامعه است.

شاهکار آفرینش

یکی از شاگردام رو بیرون دیدم. نه ببخشید من ندیدمش اون بود که منو دید. نشناختم. جلوتر آمد و سلام و احوالپرسی کوتاه همراه با خجالت زیرپوستی و یه خداحافظی فوری. جلّ الخالق. این جنس داره دخل و تصرّف اساسی در خلقت خداوند می کنه. این آدم اصلا اونی که من توی کلاسم دیده بودم نبود. به آدمهایی که از کنارم رد می شوند بیشتر توجه می کنم. به ویترین یه لوازم بهداشتی - آرایشی می رسم. مژده مژده خمیرتاتوی جدید هم رسید. تاتوی ابرو و خط لب برای نقاشی لبخندی بر چهره اندوهگین شما. مژه های بلند و سایه هایی گرم و گیرا برای پنهان کردن چشمهای سرد و بیروح. یکی در گوشم زمزمه می کنه که کی گفته حالت طبیعی زیباترینه؟

/ 19 نظر / 139 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خسته

سلام استاد من اصلا ندیدمتون .ولی از زندگی خیلی نا امیدم چه کنم؟[گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][ناراحت][ناراحت][ناراحت]دچار نوعی افسردگی ام چه کنم؟دارم می میرم.

ناشناس

مرسی ، استفاده کردم

مریم

سلام .منم رشته ام علوم اجتماعی(پژوهشگری )است پایان نامه دارم.موضوع م شکاف نسلی و ارزشی است میشه،در بیان مسئله کمکم کنید. ممنون

سمین

سلام. خدا خیرتان دهد. کاربردی بود برام. اما چرا مسایل علمی را با احساسی قاطی میکنید. لطفا تفکیک کنید. متشکرم

سارا

ممنون واقعا استفاده کردم. با اینکه سرم اساسی شلوغه ولی وظیفه ی خودم دونستم تشکر کنم. طرح مسئله رو عالی بیان کردید ممنون.

فاطمه

سلام خسته نباشید ممنون که مطالبتون رو انقدر دقیق،ریزبینانه و وروان مطرح می کنید. این موضوع که پژوهش دغدغه ی خود آدم باشه و نه تحمیلی و اجباری برای من خیلی مهمه. ولی به شخصه هیچوقت نتونستم مسئله ای رو انتخاب کنم که هم دغدغه ام باشه و هم مطلب در موردش زیاد باشه. اصلا از کجا باید مسئله ای رو یافت که واقعا مهم باشه و در عین حال کلیشه نباشه؟ یا اگر هم نو هست لااقل چند تا کتاب درست و حسابی درموردش نوشته شده باشه؟ شما پیشنهادتون برای طرح مساله چیه؟

فاطمه

سوال دیگه اینکه مطالبی که توی اهمیت موضوع بیان کردید شبیه بیان مساله بود. اصلا فرق بیان مساله و ضرورت تحقیق چیه؟

یارات

سلام هموطن...ممنون بابت مطالب عالی شما....به شخصه تفاوت ظریف بین «اهمیت» و «ضرورت» رو نمی دونستم یا شاید دقیق نبودم....بسیار استفاده کردم.....سربلند باشید ایشالا

مجتبی

سلام، چقد من و شما علائق مشترک داریم. اتفاقی وب لاگ ات رو دیدم. خیلی خوب بود. موفق باشید.